رد صلاحیت۳۰ نفر از کاندیداهای شورای شهر و روستا در نهاوند

فرماندار شهرستان نهاوند با بیان اینکه رد صلاحیت کاندیدهای شورای شهر نهاوند با استناد به استعلام مراجع چهارگانه صورت گرفت گفت: 30 نفر از کاندیدهای شورای شهر و روستا در نهاوند رد صلاحیت شده اند.

مولوی بیان داشت: تعیین تکلیف تأئید و یا رد صلاحیت کاندیدهای شورا شهر با توجه به استعلام مراجع چهار گانه، بررسی سوابق و پروند افراد کاندیدا توسط معتمدین هئیت اجرایی و عملکرد افراد صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه در مجموع شهرستان نهاوند ۳۰ نفر از کاندیدهای شورای شهر و روستا توسط هئیت های اجرایی رد صلاحیت شده اند گفت: ۱۲ نفر از کاندیدها بعلت نقص مدرک ویا  نداشتن مدرک تحصیلی رد شده اند.

رئیس هئیت اجرایی انتخابات شورای شهر و روستای نهاوند گفت: هئیت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا  استان همدان این اختیار را دارد تا افراد رد صلاحیت شده را تأئید  و یا کاندیدهای را که در هئیت های اجرایی تأئید شده اند را رد کند.
مجتبی مولوی گفت: انتخابات چهارمین دوره شوراهای شهر و روستا در شهر نهاوند،برزول، گیان و فیروزان و ۱۴۹ روستا در روز ۲۴ خرداد برگزار می شود که تعداد چهار هزار نفر روند اجرایی انتخابات را بر عهده دارند.
مولوی ادامه داد: مردم دقت و توجه کنند تا در روز انتخابات به مسائل مادی و ریخت و پاش های کاندیدها توجه نکنند و افراد مدیر، متعهد، شناخته شده و دلسوز را برای مدیرینت در شهر ها و روستاها انتخاب کنند.
وی افزود: بعد از اعلام اسامی کاندیدهای نهایی انتخابات شوراهای شهر و روستا جلسه ای توجیهی با همه کاندیدها یا حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزاز می شود و تمام تخلفات انتخاباتی از جمله خرید و فروش رای و نحو برخورد با تخلفات به انها اعلام خواهد شد.
فرماندار نهاوند اظهار داشت:  دیوارنویسی، فعالیت انتخاباتی کارمندان در ساعات اداری؛ استفاده از وسایل و امکانات  ادارات، شرکت‌های دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و شهرداری‌ها و شرکت‌ها در تأیید یا رد  نامزد انتخاباتی، پیگرد قانونی دارد.

 

/ 0 نظر / 12 بازدید