اخبار کوتاه انتخاباتی

اخبار مورخه 26/01/92

 1.      یکی از کاندیداهای مطرح نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تویسرکان که رقابت نزدیکی با دیگر نامزد این حوزه داشته در انتخابات میان‌دوره‌ای ثبت‌نام نکرده است. گفته می‌شود فضلعلی در انتخابات مجلس در رقابتی نزدیک به دور بعد رسید که در دور بعد هم انتخابات در این حوزه باطل اعلام شد. گفتنی است مهلت ثبت‌نام انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس تا روز جمعه 23 فروردین‌ماه بوده است.
 2.       سیستم‌های شکایت مردمی از دستگاه‌های اجرایی در ادارات در حال راه‌اندازی است. گفته می‌شود به تازگی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز به راه‌اندازی این دستگاه اقدام کرده است. گفتنی است این شماره تماس برای رسیدگی به اخبار و شکایت مردمی در زمینه بهداشت محیط و حرفه‌ای راه‌اندازی شده است.
 3.        قطار شهری همدان همچنان بی‌نتیجه مانده است. گویا برخی مسئولان در استان هم هنوز موفق به تصمیم‌گیری در این قضیه نشده‌اند. گفته می‌شود خجسته در دیدار مردمی خود در روز جمعه اعلام کرده که در تماس‌های مکرری که با شهرداری و معاونت عمرانی استانداری برقرار کرده است تا برای توجیه پروژه به نتیجه برسند، اما هنوز موفق به این کار نشده‌اند.
 4. سایت پیشخوان دولت در همدان با مشکل روبه رو بوده است. گویا برخی کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستا در همدان با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت با مشکل برخورده‌اند. گفته می‌شود به علت مسدود بودن این سایت در همدان ، روز شنبه 24 فروردین‌ماه کسی موفق به ‌ثبت‌نام انتخابات شوراها نشده است.
 5. پروازهای فرودگاه همدان به مشهد مقدس و تهران بار دیگر متوقف شده است. گفته می شود برخی مشکلات مالی و بدهی شرکت‌های ارائه دهنده بلیت عامل توقف پروازها بوده است. گویا نمایندگان از جمله خجسته پیگیر موضوع شده‌اند.
 6. تعدادی از کاندیداها خود را برای ثبت نام در روزهای آینده آماده می کنند بهرام سهرابی یارمطاقلو داود ملکی   ناصر صفری افلاک و...از کسانی هستند که به دفاتر پیشخوان جهت ثبت نام در اولین روز مراجعه کرده اند.
 7. شنیده ها حاکی از خواست گروهایی از جوانان از علی اکبر نظری و علی رضایی از فرماندهان پیشین سپاه برای کاندیداتوری می باشد
 8.  
  1. تبلیغات انتخاباتی یکی از نامزدهای انتخاباتی شورای شهر بوسیله پیامک به نام علی فهمیده

اخبار مورخه 24/01/92

 1. تبلیغات غیر رسمی برخی کاندیداها آغاز شده است. گفته می‌شود برخی از ادارات و گروه‌ها با ارسال پیامک‌های مختلف و مضامینی هدفمند، در حال تبلیغ برای کاندیداهای مورد نظر خود هستند.
 2.  چهره‌های مطرح کاندیداهای انتخاباتی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تویسرکان ثبت‌نام کرده‌اند. گفته می‌شود چهره‌هایی که سال گذشته در رقابتی نزدیک با هم بودند در انتخابات میان‌دوره‌ای این حوزه نیز اعلام حضور کرده‌اند. این درحالیست که تا پایان روز پنج‌شنبه 17 نفر ثبت‌نام کردند. که روز جمعه آخرین روز ثبت‌نام کاندیداها بود.  گفتنی است انتخابات تویسرکان در مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی باطل اعلام شده بود.
 3. پایگاه‌های اینترنتی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا در کشور و استان‌ها راه‌اندازی شده است. گفته می‌شود تعدادی از سایت‌های ریاست جمهوری علاوه بر سایت مرکزی در تهران در حال راه‌اندازی شعبه‌های استانی می‌باشند. گفتنی است برخی از این سایت‌ها در حال فعالیت و برخی نیز در حال طراحی و آماده‌سازی است.
 4. نام محمدمهدی مفتح در میان ثبت‌نام کنندگان کاندیداهای میان‌دوره‌ای انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه تویسرکان دیده شده است. گفته می‌شود مفتح نماینده چند دوره حوزه انتخابیه رزن در مجلس بود که در دوره نهم با آمدن رقیبی چون سلطانی صبور به مجلس راه نیافت.
/ 0 نظر / 12 بازدید