رئیس ستاد انتخابات همدان خبر داد افزایش تعداد اعضای شورای شهر همدان به 15 نفر

رئیس ستاد انتخابات همدان گفت: اعضای شورای شهر همدان در انتخابات آتی به 15 عضو افزایش یافته، اعضای شورای شهر ملایر به 11 نفر، نهاوند و اسدآباد به 9 نفر، بهار، تویسرکان و کبودراهنگ به هفت نفر و رزن و فامنین به پنج نفر رسیده است.

خبرگزاری فارس: افزایش تعداد اعضای شورای شهر همدان به 15 نفر

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان به نقل از روابط عمومی استانداری همدان، علیرضا قاسمی فرزاد اظهار داشت: داوطلبان حضور در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر روستا برای نام‌نویسی می‌توانند به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها مراجعه کنند.

وی با ذکر اینکه دوره فعالیت هر شورا چهار سال است افزود: چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی روستاها در مناطق روستایی بالای 100 نفر جمعیت یا بالای 20 خانوار برگزار می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در مورد سطح تحصیلات نامزدهای انتخاباتی گفت: طبق قانون، داوطلبان شورای اسلامی روستاهای تا 200 خانوار باید توانایی خواندن نوشتن داشته باشند و سطح تحصیلات داوطلبان در روستاهای بالای 200 خانوار حداقل باید دیپلم باشد.

وی اضافه کرد: داوطلبان شوراهای اسلامی شهرهای تا 20 هزار نفر جمعیت باید دارای مدرک حداقل فوق دیپلم و بالای 20 هزار نفر جمعیت نیز دارای باید مدرک لیسانس یا معادل آن باشد.

قاسمی‌فرزاد در خصوص تعداد اعضای اصلی و علی‌البدل شوراها نیز یادآور شد: اعضای شورای اسلامی روستاهای تا هزار و 500 نفر جمعیت سه نفر اصلی و دو نفر علی‌البدل است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون اعضای شورای روستاهای بالای یک هزار و 500 نفر جمعیت نیز پنج نفر اصلی و سه نفر علی البدل هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان بیان کرد: شورای شهرهای تا 20 هزار نفر جمعیت شامل پنج عضو اصلی و دو عضو علی البدل است، همچنین شهرهای تا 50 هزار نفر جمعیت دارای هفت عضو اصلی و سه عضو علی‌البدل و شهرهایی که جمعیت آنها بین 50 هزار تا یک 100 هزار است، شورای شهر آنها متشکل از 9 عضو اصلی و چهار عضو علی‌البدل است.

وی گفت: تعداد اعضای شورای شهرهای تا 200 هزار نفر جمعیت نیز 11 عضو اصلی و پنج عضو علی‌البدل تعیین شده و شمار شوراهای شهرهای بین 200 هزار تا 500 هزار نفر جمعیت 13 عضو اصلی و شش عضو علی‌البدل و شهرهای دارای 500 هزار تا یک میلیون نفر جمعیت نیز 15 عضو اصلی و هفت عضو علی‌البدل دارند.

قاسمی‌فرزاد افزود: بر این اساس شمار اعضای شورای شهر همدان در انتخابات آتی به 15 عضو افزایش یافته، همچنین اعضای شورای اسلامی شهر ملایر به 11 عضو، نهاوند و اسدآباد به 9 نفر، بهار و تویسرکان و کبودراهنگ به هفت نفر و رزن و فامنین به پنج عضو رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: نامنویسی از داوطلبان حضور در چهارمین انتخابات شورا‌های اسلامی شهر روستا از 26 فروردین آغاز و تا یکم اردیبهشت ماه سالجاری ادامه دارد.

/ 0 نظر / 12 بازدید